Portal specjalizujący się w hokeju na lodzie hokej.net informuje, że GKS Tychy dogadał się z rosyjskim środkowym. Zespół Mistrza Polski ma wzmocnić Siergiej Ogorodnikow.

32-letni Rosjanin miał już ustalić warunki indywidualnego kontraktu, ale podpis pod umową złoży dopiero po powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

Środkowy w poprzednim sezonie był czołową postacią TatrySki Podhala Nowy Targ, gdzie stworzył dobrze uzupełniający się duet z Elvijsem Biezaisem. Rosjanin w 50 meczach zdobył 61 punktów (20 goli i 41 asyst, a 26 z nich w trakcie gry w przewadze). Zawodnik jednak większą część kariery spędził w Rosji, głównie w Wyższej Hokejowej Lidze. W 189 spotkaniach zdobył 91 punktów (40 bramek i 51 asyst). Dwa sezony spędził też w KHL, a w dorobku ma też grę za oceanem w lidze ECHL i AHL. W 2004 roku był draftowany do NHL przez New York Islanders.

Ponadto 32-latek odnosił sukcesy z młodzieżowymi reprezentacjami kraju. A kadrą do lat 18 sięgnął po mistrzostwo świata, a do lat 20 wywalczył brązowy medal.