Osiemnastoletni bramkarz dołączył do GKS Tychy. Stanisław Czarnogłowski przeniósł się do Tychów ze Stadion Śląskiego Chorzów.

Mierzący 200 cm zawodnik jest wychowankiem PKS Radość Warszawa. Jednak ostatnie 2 i pół roku spędził w Stadionie Śląskim Chorzów, w barwach którego zwrócił uwagę tyskich trenerów. Czarnogłowski występował jednocześnie w I lidze wojewódzkiej A1 oraz seniorskim zespole Stadionu na poziomie A klasy.

Stanisław bardzo dobrze zaprezentował się w jesiennym meczu ligi juniora starszego przeciwko naszej drużynie. Od tej pory znajdował się pod stałą obserwacją, a pod koniec listopada został zaproszony na tygodniowe testy sportowe – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

Osiemnastolatek trenował z pierwszym zespołem GKS Tychy i zagrał w meczu kontrolnym rezerw. Pokazał, że dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, by trafić do GKS Tychy. Transfer jest inwestycją na przyszłość. – Dostrzegamy w nim ogromny potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się na sprowadzenie go do Tychów – kończy sternik tyszan.

Stanisław Czarnogłowski podpisał kontrakt obowiązujący do końca 2024 roku.