GKS Tychy ładnie przywitał się ze swoimi kibicami w pierwszym domowym starciu ligowym. Tyszanie 6:1 rozbili Tauron Podhale Nowy Targ.

Pięciokrotni Mistrzowie Polski do meczu z „Szarotkami” podchodzili po ciężkiej, ale zwycięskiej przeprawie w Sosnowcu. Podhale natomiast miało w dorobku wygraną i przegraną, więc w roli faworytów stawiać należało gospodarzy.

Podopieczni Andrieja Sidorienki ostatecznie doskonale się wywiązali z tej roli, bo wysoko wygrali ten mecz. Jednak mimo sporej przewagi długo kazali kibicom czekać na pierwszego gola. Dopiero w 18. min. Bartłomiej Pociecha znalazł sposób na bramkarza gości, wykorzystując tym samym okres gry z przewagą zawodnika. Drugą tercję tyszanie już rozpoczęli lepiej, bo potrzebowali niespełna półtorej min. na podwyższenie prowadzenia. Drugiego gola zdobył Roman Szturc. Trzy min. później było już 3:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Ondřej Šedivý.

Trzybramkowe prowadzenie przed trzecią tercją dało tyszanom dużo spokoju, przez co nie forsowali tempa. Zemściło się to w 52. min., kiedy to Podhale wykorzystało przewagę i strzeliło gola. Kolejne minuty znowu jednak należały do tyszan, którzy zdobyli jeszcze trzy gole. Najpierw drugi raz na listę strzelców wpisał się Szturc. Przy piątym golu zapisał się Jakub Bukowski, a wynik ustanowił Christian Mroczkowski.

GKS Tychy wygrał w pełni zasłużenie, bowiem oddał na bramkę rywala 46 strzałów przy zaledwie 19 gości. W najbliższy piątek tyszanie rozegrają kolejny mecz na Stadionie Zimowym w Tychach. Zmierzą się wówczas z GKS Katowice (godz. 19:00).

GKS Tychy – Tauron KH Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
6:1 Christian Mroczkowski (58:31).

GKS Tychy: K. Lewartowski – B. Ciura, B. Pociecha; R. Szturc, A. Boivin, J. Dupuy – O. Bizacki, O. Kaskinen; J. Bukowski, R. Galant, B. Jeziorski – A. Younan, E. Bagin; O. Šedivý, F. Komorski, C. Mroczkowski (2) – K. Sobecki, O. Jaśkiewicz; S. Marzec, F. Starzyński (2), M. Gościński. Trener: Andriej Sidorienko