Hokeiści GKS Tychy wygrali trzecie spotkanie w rywalizacji z Ciarko STS Sanok i są o krok od awansu do kolejnej rundy. Tyszanie wygrali w Sanoku 3:2.

W Sanoku tyszanom nigdy łatwo się nie grało i tak też było tym razem. Choć to zespół Krzysztofa Majkowskiego doskonale rozpoczął pojedynek do przerwy prowadzili miejscowi. Już w 4. min. Michael Cichy pokazał, że potrafi wykorzystać każdą chwilę swobody i dał prowadzenie tyszanom lokując krążek pod poprzeczką.

Miejscowi odpowiedzieli natychmiast, bo po.. 18 sekundach! Sposób na Johna Murraya znalazł Eetu Elo. Fiński skrzydłowy dał też prowadzenie ekipie Ciarko STS w 13. min. Co ciekawe były to jedyne dwa celne strzały miejscowych na tyską bramkę i oba znalazły drogę do siatki. W drugiej tercji sanoczanie już nie byli tak skuteczni, a prym wiedli tyszanie, którzy zdobyli dwa gole.

Pięć minut po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Alex Szczechura, który huknął nie do obrony z bulika. 85 sekund przed końcem drugiej tercji tyszanie wyszli na prowadzenie, którego jak się później okazało, nie oddali do końca pojedynku. Drugi raz sposób na bramkarza rywali znalazł Michael Cichy.

W trzeciej partii zdecydowanie więcej okazji mieli miejscowi, którym jednak zabrakło zimnej krwi. „Jasiek Murarz” doskonale spisywał się w bramce, a tyszanie przetrwali też okres gry w podwójnym osłabieniu. W jednej akcji bowiem na ławkę kar trafili Olaf Bizacki i Paul Szczechura. Pierwszy wykonał rozpaczliwy wślizg wybijając bramkę z mocowania, a drugi w zastępstwie Murraya.

GKS Tychy w rywalizacji do czterech wygranych prowadzi 3:0. Dzisiaj mecz nr 4, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:3 (2:1, 0:2, 0:0).
0:1 – Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (04:22),
1:1 – Eetu Elo – Riku Sihvonen, Jesperi Viikilä (04:40),
2:1 – Eetu Elo – Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (12:46),
2:2 – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Michael Cichy (24:25),
2:3 – Michael Cichy – Marek Biro, Alexander Szczechura (38:35)

GKS Tychy: Murray (4) – Ciura, Novajovský; Dupuy, P. Szczechura (2), Wronka – Seed, Biro (2); A. Szczechura (2), Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski – Bizacki (2), Mesikämmen (4); Marzec, Rzeszutko, Galant.
Trener: Krzysztof Majkowski.