Hokeiści GKS Tychy wczoraj wykonali kolejny krok w drodze do półfinału. Tyszanie pokonali Podhale 4:2 i w rywalizacji prowadzą już 3:0.

„Trójkolorowi” do Nowego Targu jechali z celem wygrania przynajmniej jednego starcia. Taki plan mocno przybliżyłby ich do półfinału.

Zespół Pekki Tirkkonena spodziewał się trudnej przeprawy, a „Szarotki” od początku spotkania postawiły na bardzo odważną grę. Tyszanie jednak przetrwali ataki, by w 13. min. za sprawą Janne’a Taviego objąć prowadzenie. W końcówce tercji wynik podwyższył Radosław Galant i GKS Tychy mógł na przerwę schodzić z dwubramkową przewagą dającą nieco spokoju.

Po zmianie stron nowotarżanie szukali bramki kontaktowej, ale tyszanie bardzo dobrze grali w destrukcji. Dopiero w 35. min. sposób na defensywę „Trójkolorowych” znalazł duet mający za sobą grę w Tychach – Szczechura – Cichy. Ten pierwszy wlał nadzieję w serca gospodarzy, ale na nieco ponad pół min. przed przerwą Jan Jaromersky wyprowadził tyszan na dwubramkowe prowadzenie.

Osiem min. po wznowieniu gry w trzeciej partii miejscowi znowu złapali kontakt, tym razem wykorzystując okres gry w przewadze. Do wyrównania jednak zawodnicy GKS Tychy nie dopuścili, a w 54. min. sami wykorzystali przewagę i za sprawą Szymona Marca strzelili czwartego gola. Ostatecznie podopieczni Tirkkonena wygrali 4:2 i do dzisiejszego meczu podejdą z dużym luzem, a wygrana oznaczać będzie awans do półfinalu.

Początek spotkania o godz. 18:00.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
0:1 Janne Tavi – Roman Rac – Christian Mroczkowski (12:03)
0:2 Radosław Galant – Szymon Marzec – Mark Viitanen (18:54)
1:2 Alexander Szczechura – Michael Cichy (34:09)
1:3 Jan Jaromersky – Janne Tavi – Mateusz Gościński (39:24)
2:3 Patryk Wronka – Bartłomiej Neupauer – Damian Tomasik (47:28) 5/4
2:4 Szymon Marzec – August Nilsson – Roman Rac (53:44) 5/4

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Nilsson, Pociecha; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Gosciński, Turkin, Korenchuk – Jaśkiewicz, Bryk; Tavi, Rac, Mroczkowski – Sobecki, Ubowski, Viitanen, Galant, Marzec.