Hiacynt Tychy wykonał milowy krok w kierunku mistrzostwa Tyskiej Ligi Szóstek. Tyszanie w szlagierze pokonali dotychczasowego lidera – FROM_UA 3:2.

Spotkanie okrzyknięto mianem meczu o mistrzostwo Tyskiej Ligi Szóstek i w pełni na nie zasłużyło. Pojedynek mógł się podobać, nie brakowało w niej efektownych akcji, walki i goli.

Te ostatnie jednak długo nie padały. Wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą z bezbramkowym remisem, ale Hiacynt miał inne plany. Jan Janiszewski obsłużył Mateusza Jurnego, który otworzył wynik spotkania. Po zmianie stron zawodnicy nadal walczyli o każdy centymetr boiska, a FROM_UA zaczął odważniej szukać wyrównania. W 43. min. zespół z Ukrainy zmarnował fenomenalną okazję, która chwilę później się zemściła. Hiacynt wyprowadził kontratak po którym podwyższył prowadzenie.

Chwilę później za sprawą trafienia samobójczego strata FROM_UA została zmniejszona. Kiedy Ukraińcy rzucili się do ataków, nadziali się na kontrę po której Hiacynt ponownie prowadził dwoma golami. W końcówce osłabieni tyszanie stracili gola, ale prowadzenie utrzymali do końca gry.

Wygrana w szlagierowym pojedynku przybliżyła Hiacynt do końcowego sukcesu. W ostatniej kolejce jednak tyszanie muszą sięgnąć po komplet punktów, albo liczyć na ich stratę przez FROM_UA.

Wyniki 10. kolejki TLS:
Oszołomy – Tyskie Dzbany 8:10
Wybrzeże Klatki Schodowej – KS Olimpia 6:12
FC Dallas – Drink Team 0:5
Kopacze – KS Pampeluna 4:3
Czułowianka – Amsterdam Duet 8:4.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.