Niespodziewanej, ale w pełni zasłużonej porażki doznali hokeiści GKS Tychy. Tyszanie przegrali na wyjeździe z Lotos PKH Gdańsk 3:5.

Spotkanie miało być testem dla miejscowych, choć tyszanie nie przyjechali w najwyższej formie na Pomorze. Pokazały to pierwsze dwie tercje, w których zawodnicy GKS popełniali za dużo błędów.

Gospodarze narzucili swój styl gry i przejęli kontrolę na lodzie. Murray jednak blokował strzały rywali, a tyszanom w przełamaniu naporu miejscowych nie pomogła kontuzja Szczechury. Tyszanie też mieli swoje szanse, ale je zmarnowali. Gdańszczanie w czasie gry 4 na 4 wykorzystali lukę w defensywie Mistrza i objęli prowadzenie.

Początek drugiej tercji to wymiana ciosów, ale i przekraczanie przepisów przez tyszan. Grając w przewadze gospodarze podwyższyli prowadzenie w 28. min. Podopieczni Gusowa seryjnie łapali kary, a w 34. min. grając w podwójnym osłabieniu stracili trzeciego gola. Tuż przed przerwą Alexei Yafimenka wlał nadzieję w serca tyszan.

Trzecia tercja była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu tyszan. W 44. min. Christian Mroczkowski strzelił kontaktowego gola w trakcie gry w przewadze „Trójkolorowych”, a w 54. min. Mistrz doprowadził do remisu. Tym razem gola zdobył Michael Cichy. Trener gospodarzy poprosił o czas, po którym gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Gusow natomiast postawił wszystko na jedną kartę, ale wycofanie bramkarza nie przyniosło rezultatu, a miejscowi zdobyli piątego gola i pewnie wygrali.

Lotos PKH Gdańsk – GKS Tychy 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
1:0 Szymon Marzec – Tomasz Pastryk (12:45)
2:0 Josef Vitek – Jan Steber – Ladislav Havlik (27:57) 5/4
3:0 Josef Vitek – Ladislav Havlik – Petr Polodna (33:20) 5/3
3:1 Alexei Yafimenka – Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko (38:55)
3:2 Christian Mroczkowski – Denis Akimoto – Jarosław Rzeszutko (43:59) 5/4
3:3 Michael Cichy – Bartosz Ciura – Bartłomiej Jeziorski (53:51)
4:3 Ladislav Havlik – Josef Vitek – Petr Polodna (55:58)
5:3 Aleksandr Golovin – Vladislav Yelakov – Konstantin Tesliukevich (58:53) do pustej bramki

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Ciura, Novajovsky; Yafimenka, Komorski, Klimenko – Kotlorz, Bryk; Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Gościński; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Kolarz, Akimoto; Bagiński, Rzeszutko, Kogut.