Zespół GKS Tychy został poważnie wzmocniony. Do drużyny Mistrza Polski dołączył starszy brat Alexa Szczechury – Paul.

Po tym jak defensywę GKS Tychy wzmocnił Kanadyjczyk Brycen Martin oraz Słowak Marek Biro działacze pozyskali też atakującego. Kontrakt podpisał Paul Szczechura, który jest starszym bratem dobrze znanego tyskim kibicom Alexa.

Nowy atakujący Mistrza Polski przygodę z hokejem rozpoczął w kanadyjskim Brantford, skąd przeniósł się do Stanów Zjednocznych. Tam grał w ligach NCAA, AHL i NHL, w której spędził trzy sezony. W barwach Tampa Bay Lightning i Buffalo Sabers rozegrał 92 spotkania zdobywając 20 punktów – 10 goli i 10 asyst.

Najwięcej, bo aż 271 występów, odnotował jednak na zapleczy NHL. Tam zdobył 82 gole i odnotował 111 asyst. Ostatnio zawodnik występował jednak w Europie, w lidze KHL. Paul Szczechura bronił barw HC Lev Praga, Dinama Ryga, Dinama Mińsk, Traktora Chelyabinsk i Torpedo Nizhny Novgorod. W 395 spotkaniach zdobył aż 244 punkty (100 G + 144 A). W sezonie 2017/18 wystąpił nawet w meczu gwiazd KHL.

Szczechura pojawi się w Tychach pod koniec stycznia. Jego kontrakt z Mistrzami Polski będzie obowiązywać do końca bieżącego sezonu.

Możliwe jest też jeszcze jedno wzmocnienie zza oceanu. Kilku dniowe testy w Tychach przejdzie bowiem 25-letni Alex Tonge, który w akademickiej lidze NCAA rozegrał 146 spotkań strzelając 56 goli i notując 82 asysty. Później rozegrał 52 mecze w ECHL (dwie klasy niżej od NHL), gdzie zdobył 38 punktów (17 goli i 21 asyst).