W śnieżnej aurze do treningów wrócili piłkarze GKS Tychy. Tyszanie mają za sobą pierwsze treningi, a swój pierwszy kontrakt z „Trójkolorowymi” podpisał Bartosz Zarębski.

Pierwszy profesjonalny kontrakt 18-letniego obrońcy będzie obowiązywał do końca 2023 roku. Urodzony 23 stycznia 2003 roku gracz od początku przygody z piłką nożną jest związany z tyskimi klubami – MOSM, a następnie APN GKS Tychy skąd trafił do grup młodzieżowych GKS Tychy.

Bartosz Zarębski w bieżącym sezonie występował w najstarszym zespole prowadzonym przez Sebastiana Idczaka. Ma za sobą również debiut w rezerwach GKS Tychy. Warto zaznaczyć, że wcześniej pierwsze umowy podpisała trójka graczy – Artur Sip, Dorian Orliński i Natan Dzięgielewski.

Wszyscy młodzi gracze rozpoczęli przygotowania do sezonu pod okiem Artura Derbina. Na zajęciach brakowało Jana Biegańskiego, który został zawodnikiem Lechii Gdańsk praz Krzysztofa Wołkowicza, który przechodzi rehabilitację po kontuzji. Z zespołem pracował też Maciej Mańka, który wraca po urazie zerwania więzadła krzyżowego w kolanie.

Zawodnicy GKS Tychy przejdą dwa etapy badań i testów – badanie krwi i testy szybkościowe, a jutro (sobota) testy wytrzymałości siłowej. Pierwszy mecz sparingowy tyszanie rozegrają 23 stycznia.