Swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał Mateusz Kubiaczyk, wychowanek MOSM Tychy. Zawodnik podpisał roczną umowę z GKS Tychy.

18-letni bramkarz trenuje z pierwszym zespołem GKS Tychy od początku okresu przygotowawczego. W zeszłym sezonie był też zgłoszony do rozgrywek PHL, ale nie miał okazji pokazać się na lodowej tafli.

Kubiaczyk ostatnie dwa sezony spędził w MOSM Tychy, występując w Młodzieżowej Hokej Lidze. W sezonie 2020/21 zagrał w trzech meczach Mistrzostw Polski Juniorów, interweniując ze skutecznością 80,7%. W MHL spisywał się zdecydowanie lepiej, bo w sześciu meczach obronił 204 uderzenia rywali i bronił ze skutecznością 86,8%.

W minionym sezonie zagrał w 12 spotkaniach Młodzieżowej Hokej Ligi. Tyszanin obronił 324 strzały, a 53 razy musiał uznać wyższość rywali. Dało mu to skuteczność na poziomie 85,9%.

Kubiaczek będzie trzecim bramkarzem GKS Tychy. – Po pierwszym tygodniu naszych przygotowań w MOSM Tychy otrzymałem telefon od trenera Kwiatkowskiego, że GKS Tychy chce podpisać ze mną kontrakt. Zawsze chciałem w końcu wylądować w szatni po drugiej stronie lodowiska, pokazać się z dobrej strony i spróbować zaistnieć. W trakcie swojej przygody z hokejem miałem wzloty i upadki, ale się nie poddaje. Od dwóch sezonów staram się grać na dobrym poziomie, pomogły mi w tym na pewno występy w kadrze narodowej i cały czas staram się rozwijać – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy nowy bramkarz tyszan.

Kadra GKS Tychy na sezon 2022/23:
Bramkarze: Tomáš Fučík, Kamil Lewartowski, Mateusz Kubiaczyk
Obrońcy: Emil Bagin, Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha, Olaf Bizacki, Oskar Jaśkiewicz, Oliwier Kasperek.
Napastnicy: Ondřej Šedivý, Alexandre Boivin, Jean Dupuy, Christian Mroczkowski, Filip Komorski, Jakub Bukowski, Radosław Galant, Szymon Marzec, Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Gościński, Filip Starzyński, Kamil Wróbel, Mateusz Ubowski, Jan Krzyżek.