Pierwszy wyjazdowy mecz po wznowieniu rozgrywek rozegrają dzisiaj piłkarze GKS Tychy. Zespołu już nie poprowadzi Ryszard Komornicki.

Po trzech fatalnych meczach po przerwie spowodowanej pandemią z prowadzenia zespołu zrezygnował Ryszard Komornicki. Tyszanie w tym czasie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1, a także przegrali z Chojniczanką Chojnice (1:2) i Stalą Mielec (2:4). Wszystkie trzy pojedynki rozegrali na Stadionie Miejskim Tychy.

Miejsce Komornickiego tymczasowo zajęli jego asystenci – Jarosław Zadylak oraz Tomasz Horwat. W nowej roli zadebiutują dzisiaj w wyjazdowym starciu z Wigrami Suwałki. Czy ta zmiana może odmienić grę piłkarzy GKS Tychy? Patrząc na postawę graczy w ostatnich trzech meczach trudno spodziewać się diametralnej odmiany.

Dlaczego trudno doszukiwać się pozytywów? Bowiem zawodnicy wyglądali w trzech meczach jakby w trakcie trzymiesięcznej przerwy byli na wakacjach. Pochwalić można pojedynczych zawodników jak m.in. Maciej Mańka, który harował na boisku za trzech. Liczymy jednak, że i tym razem sprawdzi się „efekt nowej miotły”, a kibice w końcu będą mogli być zadowoleni z postawy swoich pupili.

Początek meczu z Wigrami o godz. 20.40, a transmisję ze starcia przeprowadzi stacja Polsat Sport.