Koszykarze GKS Tychy wracają do walki o ligowe punkty. Tyszanie na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi zmierzą się przed własną publicznością z rewelacją poprzedniego sezonu – Polonią Warszawa.

Tomasz Jagiełka specjalnie mocno nie musiał przebudowywać zespołu. Jego człon pozostał, a poza kilkoma zmianami skład w stosunku do poprzedniego sezonu niewiele się zmienił.

Niewiadomą pozostaje jutrzejszy rywal GKS Tychy – KKS Polonia Warszawa, która jest beniaminkiem Suzuki 1. Ligi. W poprzednim sezonie zespół prowadzony przez Andrzeja Kierlewicza spisywał się rewelacyjnie. Warszawiacy wygrali wszystkie 36 (!) spotkań, a w półfinale pokonali Mickiewicza Katowice 100:76 i 92:88.

O ile skład tyszan niewiele się zmienił, to w przepisach pojawiły się nowe zapisy. Jednym z nich jest obowiązek przebywania na parkiecie zawodnika do 23 lat. O to raczej Tomasz Jagiełka nie powinien się martwić, bo w Tychach ma kilku utalentowanych młodzieżowców.

GKS Tych przystąpi do meczu z Polonią dobrze przygotowany i w dobrych nastrojach. Tyszanie bowiem mają za sobą osiem meczów kontrolnych, w których tylko raz musieli uznać wyższość rywala. Po 150 dniach więc sezon czas zacząć!

GKS Tychy – KKS Polonia Warszawa (sobota, 24.09., godz. 15:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.