Hokeiści GKS Tychy rozpoczęli zmagania w Memoriale Pavla Zabojnika. Mistrzowie Polski przegrali pierwsze spotkanie z gospodarzami – HKM Zvolen 1:3.

Gospodarze turnieju od początku spotkania narzucili swój styl gry, serwując tyszanom mocne tempo. Było to zaskoczeniem dla „Trójkolorowych”, którzy mieli problem, by odpowiednio wejść w mecz. Na domiar złego w 11. min. stracili gola.Z biegiem czasu jednak Mistrz Polski przebudzał się i w 18. min. za sprawą Gleba Klimenko doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron miejscowi złapali kilka kar pod rząd, co stworzyło tyszanom okazję do objęcia prowadzenia. Podopieczni Gusowa jednak nie byli w stanie ich wykorzystać, a zmarnowane okazje zemściły się w 27. min. Maier huknął bez namysłu w kierunku bramki Johna Murraya, a krążek zatrzepotał w siatce. W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie, a przeważajacy gospodarze dorzucili jeszcze jedno trafienie i zasłużenie wygrali 3:1.

HKM Zvolen – GKS Tychy 3:1 (1:1, 1:0 1:0)
1:0 Bonis – Thompson – Corrin (10:15)
1:1 Klimenko (17:35)
2:1 Maier – Mraz – Tibensky (26:45)
3:1 Spirko – Roman (49:52)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Yeronau, Akimoto, Bryk, Komorski, Klimenko.

Dzisiaj o godz. 12.00 GKS Tychy zmierzy się z MHC MIKRON Nové Zámky.