Tyska Liga Futsalu rozwija się nie tylko sportowo. Powstaje oficjalny program Cafe Futsal TLF, który ma za sobą pilotażowy odcinek.

Pomysł opiekuna Tyskiej Ligi Futsalu – Mariusza Niemczewskiego okazał się „strzałem w dziesiątkę”. W odcinku, który początkowo miał być niejako podsumowaniem minionego sezonu wystąpili Michał Cebula z Piwkarzyków i Tomasz Piotrowski z Bad Boys.

Odcinek obejrzało prawie 2 tys. osób, co automatycznie jest bodźcem do kontynuacji serii. Dlatego też „Niemas” postanowił zorganizować drugi odcinek, a każdy może wspomóc jego powstanie. Potrzebny jest bowiem odpowiedni sprzęt, by każdy epizod stał na wysokim poziomie.

Dlatego też uruchomiona została zrzutka na sprzęt – mikrofony, oświetlenie oraz wyposażenie wnętrza. Akcję można wesprzeć poprzez link.

Można również się zgłosić do roli eksperta w programie. Potrzebna do tego jest m.in. znajomość Tyski Ligi Futsalu, dyspozycyjność, kultura i umiejętność składnego wysławiania się oraz brak skrępowania. Zgłoszenia można kierować pod adres: futsaltychy@gmail.com.