Drugi zespół GKS Tychy rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Jarosława Zadylaka już 15 stycznia zagrają pierwszy mecz kontrolny.

GKS II Tychy ma za sobą udaną rundę jesienną, którą zakończył na drugim miejscu w tabeli Zina IV Ligi. Tyszanie mają jednak tyle sam punktów co lider, ale gorszy stosunek bezpośredniego spotkania. Zima w Tychach więc była spokojna, a przygotowania rozpoczęły się od treningu w strugach deszczu.

– Spodziewaliśmy się bardziej śniegu niż deszczu, ale musimy sobie radzić w każdych warunkach i pogoda nie powinna stanowić problemu – mówił Jarosław Zadylak, trener GKS II. Zawodnicy w czasie świąteczno-noworocznej przerwy nie leniuchowali, dzięki czemu na pierwszy trening stawili się w optymalnej formie. – Każdy z zawodników otrzymał przed wznowieniem treningów rozpiski, tak aby przygotować się do zajęć, a od dzisiaj już wspólnie będziemy budować formę przed rundą wiosenną – dodał Zadylak.

Młodzi zawodnicy GKS II Tychy w poniedziałek przejdą badania motoryczne, a później ruszą z właściwymi przygotowaniami oraz grami kontrolnymi. Pierwsza z nich zaplanowana jest na 15 stycznia, kiedy to rywalem tyszan będzie występująca w Okręgówce Sparta Katowice.