Adriej Sidorienko swojego debiutu w GKS Tychy nie zaliczy do udanych. Tyszanie przegrali z GKS Katowice 3:4, choć trzykrotnie obejmowali prowadzenie!

Pierwsze derby w 2022 roku były kapitalnym widowiskiem, w którym nie brakowało twardej walki, dramaturgii, zwrotów akcji i przede wszystkim goli. Bardziej zadowoleni jednak mogli być kibice i zawodnicy miejscowych, którzy wygrali po dogrywce.

Lubiący agresywną i twardą grę Sidorienko wymagał od swoich podopiecznych wysokiej intensywności od pierwszego wznowienia do końcowej syreny. Tyszanie tak zagrali i w 18. min. objęli prowadzenie, a gola otwierającego wynik spotkania zdobył Michael Cichy. Katowiczanie wyrównali niespełna dwie min. po wznowieniu gry w drugiej tercji.

Tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie w 35. min. Tym razem gola zdobył Radosław Galant, ale z prowadzenia gracze GKS Tychy długo się nie cieszyli. Po zaledwie 40 sekundach na tablicy wyników ponownie widniał remis. W 44. min. podopieczni Sidorienki trzeci raz w tym meczu objęli prowadzenie, tym razem wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze. Bramka zdobyta przez Alexandra Szczechurę nie dała jednak „Trójkolorowym” wygranej. W 53. min. miejscowi wyrównali, a w dogrywce zwycięskiego gola strzelili po 44 sek. gry.

Postawa zawodników GKS Tychy może napawać optymizmem, ale GKS Tychy przede wszystkim potrzebuje punktów a nie obiecującej gry. Kolejny mecz tyszanie rozegrają przed własną publicznością – w niedzielę (09.01.) podejmą Energę Toruń.

GKS Katowice – GKS Tychy 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, d. 1:0)
0:1 Michael Cichy – Christian Mroczkowski, Alexander Szczechura (17:25)
1:1 Patryk Krężołek – Miro-Pekka Saarelainen, Joona Monto (21:34)
1:2 Radosław Galant – Christian Mroczkowski, Michael Cichy (34:56)
2:2 Miro-Pekka Saarelainen – Carl Hudson, Patryk Krężołek (35:36)
2:3 Alexander Szczechura – Jason Seed (43:15, 5/4)
3:3 Anthon Eriksson (52:24)
4:3 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek (60:44, 3/3)

Tychy: T. Fučík – J. Seed, O. Bizacki, A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, M. Kotlorz, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – M. Biro, B. Pociecha, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – A. Smirnow, J. Krzyżek, K. Wróbel, F. Starzyński, S. Marzec.