Wymarzony debiut w GKS Tychy zaliczył nowy nabytek tyszan – Jouka Juhola. Fin zdobył dwa gole, a „Trójkolorowi” pokonali Zagłębie Sosnowiec 4:2.

Kibice gospodarzy zacierali ręce przed debiutem fińskiego atakującego, który kilka dni temu dołączył do GKS. Jouka Juhola nie zawiódł tyskich fanów, bo zaliczył udany występ ukoronowany dwoma golami.

Zespół Andrieja Sidorienki od początku spotkani narzucił swój styl gry. Mimo częstych wypadów pod bramkę sosnowiczan nie mogli udokumentować przewagi golami. W 10. min. jednak przełamali niemoc podczas gry czterech na czterech. Debiutujący Juhola otrzymał podanie od Olafa Bizackiego i bez problemów ulokował krążek w okienku. Strata goli zezłościła zawodników Zagłębia, którzy jdnak nie potrafili wykorzystać swoich okazji.

Po zmianie stron obraz gry zmieniał się z biegiem czasu. Goście mieli coraz więcej do powiedzenia, co udowodnili w 34. min. doprowadzając do wyrównania. Chwilę później idealną okazję miał Kogut, ale stracił krążek. Zagłębie jednak pokazało, że tego dnia tyszanie będą musieli się mocno napracować, by zgarnąć komplet punktów. W 36. min. sosnowiczanie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca tercji.

GKS Tychy w trzeciej tercji ruszył do odrabiania strat, ale mieli dużo problemów ze sforsowaniem defensywy gości. Dopiero kiedy na lodzie zrobiło się nieco luźniej dzięki wykluczeniu Blomqvista i Bizackiego stan gry wyrównał Juean Dupuy. Półtorej min. później gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski. Wynik spotkania na 4:2 ustanowił Juhola posyłając krążek do pustej bramki Zagłębia.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
1:0 Jouka Juhola – Olaf Bizacki, Roman Szturc (09:37, 4/4)
1:1 Tim Friberg – Jarosław Rzeszutko, Christian Blomqvist (33:33)
1:2 Dominik Nahunko – Sebastian Modén (35:03)
2:2 Jean Dupuy – Alexandre Boivin (50:13, 4/4 – odłożona kara)
3:2 Bartłomiej Jeziorski – Christian Mroczkowski (51:41)
4:2 Jouka Juhola (59:25 – do pustej bramki)

GKS Tychy: K. Lewartowski – B. Pociecha, O. Bizacki, O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Kaskinen, A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – O. Jaśkiewicz, B. Ciura, J. Bukowski, F. Starzyński, M. Ubowski – K. Sobecki, M. Gościński, J. Juhola, R. Galant, R. Szturc.