Do kilku roszad doszło w kadrze piłkarskiego GKS Tychy. Część zawodników podpisało aneksy do umów, a z częścią się pożegnano.

Z klubem oficjalnie pożegnał się Ryszard Komornicki, który w latach 1980-83 występował w GKS Tychy. Od lipca ubiegłego roku pełnił rolę dyrektora sportowego, a w marcu zastąpił na stanowisku trenera Ryszarda Tarasiewicza. Tyszan poprowadził jednak tylko w czterech spotkaniach, po czym podał się do dymisji.

Nowych kontraktów nie otrzymało też sześciu zawodników – Ken Kallaste, Mateusz Piątkowski, Omar Monterde, Paweł Szołtys, Matusz Pańkowski i Damian Nieśmiałowski. Wszystkim umowy wygasły 30 czerwca.

Aneksy do umów wygasających wczoraj podpisali za to Marek Igaz, Konrad Jałocha, Marcin Biernat, Dario Krišto, Wilson Kamavuaka, Keon Daniel, Sebastian Steblecki oraz Wojciech Szumilas. Dodanie aneksów do umów spowodowane było przesunięciem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa.

Najważniejsza jednak informacja dotyczy wychowanka i drugiego kapitana GKS Tychy – Macieja Mańki. Tyszanin, który wieloletnie występy w Tychach przeplótł grą w Górniku Zabrze, podpisał nowy kontrakt z „Zielono-Czarno-Czerwonymi”. Obowiązywał on będzie do 30 czerwca 2023 roku.