Dalecy od swojej optymalnej dyspozycji są zawodnicy OKS Zet Tychy i OKS JUWe Tychy. Oba zespoły solidnie rozczarowują w Lidze Okręgowej.

„Zetka” po objęciu przez Roberta Balcerowskiego jeszcze nie zaznała smaku ligowej wygranej. OKS JUWe natomiast wygrał tylko raz i to w derbach Tychów. Ostatnia kolejka potwierdziła tylko problemy z formą obu ekip.

OKS Zet Tychy przed piątą serią gier został wzmocniony doświadczonym Mariuszem Masternakiem. Był to ruch spowodowany fatalną postawą defensywy tyszan, która w czterech spotkaniach straciła 11 goli. GTS Bojszowy do Tychów przyjechał mocno osłabiony, a mimo to do przerwy prowadził jednym golem. Po zmianie stron goście nadal przeważali, czego efektem był zdobyty drugi gol. Tyszanie odpowiedzieli trafieniem Bernata i ostatecznie przegrali 1:2.

OKS Zet Tychy – GTS Bojszowy 1:2 (0:1). Bramka: Bernat.
OKS Zet: Kulski – MAsternak, Hachuła, Lewicki (87. Ryszka), Bernat, Kokoszka, Fortuna, Gajewski (75. Kamiński), Kiliński (65. Słonina), Zamojda, Pustelnik.

Optymalnej formy poszukują też zawodnicy OKS JUWe Tychy. Choć spisują się lepiej niż „Zetka” to i tak początek sezonu w wykonaniu ekipy Grzegorza Chrząścika jest bardzo słaby.

Tyszanie jechali do Bestwiny na starcie ze spadkowiczem. Początek gry był spokojny, ale okazji strzeleckich nie brakowało. Goście do przerwy spokojnie mogli prowadzić kilkoma golami, ale raziła nieskuteczność. Swoją przewagę udokumentowali tylko jednym trafieniem, które zapisał na swoje konto Cibor. Na przerwę jednak zespoły schodziły z remisem, po fatalnym błędzie arbitra, który nie przerwał gry po ewidentnym faulu na Ciborze. Po zmianie stron najbliżej szczęścia był Cibor, ale obił piłką poprzeczkę bramki miejscowych. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

LKS Bestwina – OKS JUWe Tychy 1:1 (1:1). Bramka: Cibor.
OKS JUWe: Pieczonka- Banaś, Szlosarek, Józefowicz (75. Chrząścik), Braś, Gurbisz, Żytka, Hornik (81. Dryk), Koczy, Czupryna, Cibor.

W kolejnej serii gier OKS Zet Tychy podejmie KS Międzyrzecze (sobota, 10.09., 16:30), a OKS JUWe u siebie zmierzy się z LKS Łąka (sobota, 10.09., godz. 15:00).