Hokeiści GKS Tychy zadrwili z przesądów i w piątek 13-tego wywalczyli Superpuchar Polski. Tyszanie pokonali 6:1 JKH GKS Jastrzębie.

Początek spotkania nie zapowiadał tak efektownej wygranej tyszan, bowiem gospodarze starali się narzucić swój styl gry. Ich przewaga została udokumentowana w dziewiątej min., kiedy grając z przewagą jednego zawodnika zdobyli gola.

Był to zimny prysznic dla tyszan, którzy niemal natychmiast odrobili stratę. Po niespełna minucie GKS wyrównał po strzale Bartosza Ciury. Zespół Gusowa złapał wiatr w żagle i zaczął odważniej atakować. Przyniosło to zamierzony rezultat, a na prowadzenie swój zespół wyprowadził Christian Mroczkowski.

Druga tercja stała pod znakiem dominacji „Trójkolorowych”, którzy potrzebowali półtorej min. by podwyższyć prowadzenie. Tym razem sposób na jastrzębską defensywę znalazł Michael Cichy. W tej części GKS zdobył jeszcze dwa gole, których autorami byli Adam Bagiński i Alexei Yafimenka. Schodząc na przerwę mało kto przypuszczał, że puchar może zostać w Jastrzębiu. I słusznie, bo w trzeciej partii szóstego gola dorzucił Alexander Szczechura, a GKS Tychy wywalczył Superpuchar Polski po raz trzeci w historii.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
1:0 Jesse Rohtla – Artem Iossafov (08:56) 5/4
1:1 Bartosz Ciura – Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha (09:44)
1:2 Christian Mroczkowski – Alexandr Yeronau (13:42)
1:3 Michael Cichy – Gleb Klimenko (21:26)
1:4 Adam Bagiński – Patryk Kogut – Filip Komorski (28:35)
1:5 Alexei Yafimenka (35:43) 5/4
1:6 Alexander Szczechura – Gleb Klimenko (45:02)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Yeronau, Novajovsky; Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski – Kotlorz, Bryk; Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura; Klimenko, Cichy, Szczechura – Kolarz, Akimoto; Kogut, Komorski, Bagiński.