W najbliższy wtorek (02.04.) hokejowy GKS Tychy rozpocznie zmagania o brązowy medal Mistrzostw Polski. Dzisiaj już wiadomo, że klub nie zamierza rozstawać się z Pekką Tirkkonenem.

Patrząc z perspektywy budowania zespołu na kolejny sezon to kluczowa decyzja działaczy spółki Tyski Sport S.A. Fiński szkoleniowiec zostaje w GKS Tychy na kolejny sezon.

55-latek stery w Tychach objął w połowie października ubiegłego roku. Szkoleniowiec już kilka dni później świętował pierwszy sukces z „Trójkolorowymi” sięgając po Superpuchar Polski pokonując mistrza Polski – GKS Katowice. Taki początek pracy Fina podsycił apetyty w Tychach, szczególnie, że pod koniec 2023 roku GKS Tychy wywalczył kolejne trofeum – Puchar Polski.

Zespół z Tychów w sezonie zasadniczym pod wodzą Pekki Tirkkonena radził sobie bardzo przyzwoicie, bo wygrał 22 spotkania i doznał siedmiu porażek. W fazie play-off tyszanie najpierw pokonali Podhale Nowy Targ, by następnie w półfinałowej batalii uznać wyższość Unii Oświęcim.

GKS Tychy wciąż jednak ma szansę na zdobycie medalu mistrzostw Polski. Tyszanie zmierzą się w meczu o brąz z JKH GKS Jastrzębie, a pierwszy mecz rozegrany zostanie we wtorek (02.04.) w Tychach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.