Tyska Liga Futsalu powoli przestaje być typowo amatorskimi rozgrywkami. Ruszyły już zapisy do kolejnej edycji, a drużyny by w niej zagrać muszą spełnić wymogi licencyjne.

Rozgrywki TLF nabierają więc profesjonalizmu, bowiem już od kilku tygodni emitowany jest specjalny dedykowany lidze program – Cafe Futsal TLF. Teraz organizatorzy postanowili wprowadzić wymogi licencyjne.

Zespoły, aby wystąpić w 11. edycji Tyskiej Ligi Futsalu muszą wypełnić cztery punkty. Jest to uiszczenie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł, która będzie częścią wpisowego. Każdy zespół musi założyć fan page na portalu facebook.pl, a zawodnicy muszą mieć podpisane kontrakty z zawodnikami i występować w jednolitych strojach.

Na chwilę obecną do sezonu 2020/21 zgłosiło się pięć zespołów – FC Dallas Tychy (beniaminek), Antrax (beniaminek), Piłkarscy Emeryci, Królewscy FC (powrót do rozgrywek po rocznej przerwie) oraz Bad Boys. Chęć gry wyraziły także inne zespołu jak m.in. Piwkarzyki, Prawnicy, Hapoel Beer Kebab, Jesiony czy GKS Futsal Tychy.

W kolejnym sezonie wystąpić może maksymalnie 14 zespołów.