Rozgrywki Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu weszły już w sezon zasadniczy. Pierwszym liderem został mistrz ligi – La Zabawa.

Rozgrywki kierowane przez Mariusza Niemczewskiego przeszły spore zmiany. Duży wpływ na to miały też nowopowstałe rozgrywki Śląskiej Ligi Mistrzów w futsalu.

Zespoły jednak rozpoczęły właściwą walkę o najważniejsze trofeum – mistrzostwo Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Już w pierwszej kolejce rozegrano pojedynek, który mocno elektryzował kibiców. Zdobywcy Pucharu i Superpucharu ligi – FC Dallas po kapitalnym widowisku pokonali 4:3 Tyskich Dzbanów. Swój pierwszy mecz wygrał inny faworyt do końcowego sukcesu – Luz Blues Team, który zaliczył „manitę” w pojedynku z Piłkarskimi Emerytami.

Pierwszym liderem zostali obrońcy tytułu – La Zabawa. Mistrz odniósł bardzo zaskakujące zwycięstwo, bo 8:1 rozbił zespół Adwokatów Śląskich! Bohaterem spotkania został Bartek Rutkowski, który aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Jedyny remis w pierwszej TLF padł w starciu Piwkarzyków z Antraxem Lodowato.

Emocji nie brakowało też w drugiej lidze. Unknown Team pewnie pokonał 4:2 Lekarzy Silesia, a „A”msterdam Duet Team 2:1 pokonał Laga Bonito. Swój mecz wygrał też zespół Pod Jesionami, który 1:0 pokonał Kamratów z Wembley’a.

W najbliższą sobotę (28.10.) rozegrane zostaną kolejne mecze Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Wstęp na wszystkie pojedynki rozgrywane w tyskiej Hali Sportowej jest darmowy.

10:30 Pod Jesionami – Lekarze Silesia
11:20 Tyskie Dzbany – La Zabawa
12:10 Luz Blues Team – Adwokaci Śląsk
13:00 „A”msterdam – Kamraci z Wembleya
13:50 – FC Dallas – Antrax Lodowato

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.