Duchy, kościotrupy i inne straszydła zapełniły Stadion Zimowy w Tychach podczas ostatniego meczu hokeistów GKS Tychy. Tyszanie w „strasznej” atmosferze pokonali 5:1 Ciarko STS Sanok.

Zawodnicy GKS Tychy tradycyjnie już w tym okresie, wystąpili w specjalnie przygotowanych koszulkach. Trybuny natomiast zostały ozdobione w stylu Halloween, a wielu kibiców również wzięło udział w zabawie malując twarze czy przebierając się.

Na lodzie jednak zabawy nie było, choć przez dwie tercji ostatni w tabeli zespół z Sanoka walczył z tyszanami jak równy z równym. „Trójkolorowi” od początku starali się atakować, ale wynik otworzyli dopiero po niespełna kwadransie gry. Grając z przewagą zawodnika sforsowali defensywę gości, a na listę strzelców wpisał się Roman Rac.

Drugą tercję niespodziewanie lepiej rozpoczęli sanoczanie. Potrzebowali bowiem 66 sek. by doprowadzić do wyrównania. Dziesięć min. później jednak GKS Tychy ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Olli Kaskinen, a tyszanie prowadzenie utrzymali do przerwy. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, bowiem przyjezdni wciąż dzielnie walczyli o korzystny wynik.

W 50. min. jednak skrzydła zawodników Ciarko podciął Jan Jaroměřský, który podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 56. min. tyszanie „dobili” rywali grając w przewadze. W odstępie niespełna pół minuty na listę strzelców wpisali się Jakub Bukowski i Alan Łyszczarczyk, a GKS Tychy wygrał 5:1.

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
1:0 Roman Rac – Bartłomiej Pociecha – Christian Mroczkowski (13:57) 5/4
1:1 Lauri Huhdanpaa – Johan Ceder – Conor MacEachern (21:06)
2:1 Olli Kaskinen – Jakub Bukowski – Oskar Jaśkiewicz (31:15)
3:1 Jan Jaroměřský – Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Jeziorski (49:54)
4:1 Jakub Bukowski – Oskar Jaśkiewicz – Roman Rac (55:12) 5/4
5:1 Alan Łyszczarczyk – Pavel Padakin – Bartłomiej Pociecha (55:41) 5/4

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Jaroměřský, Nilsson; Mroczkowski, Rác, Bukowski – Pociecha, Ciura; Gościński, Padakin, Korenchuk – Bryk, Ubowski, Krzyżek, Kucharski, Marzec.