Tychy Falcons doczekali się nowego obiektu, a już na początku września rozegrają pierwszy ligowy mecz w tegorocznej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Rozgrywki pierwotnie miały się rozpocząć w marcu.

Sytuacja epidemiologiczna jednak uniemożliwiła start ligi w marcu. Kolejne znoszenie obostrzeń jednak zezwoliła na wznowienie rozgrywek, które jednak będą miały inną formę.

Kluby odeszły od rozgrywek LFA2 i wystąpią w formie 9-osobowej. Oznacza to, że rozgrywki będą miały formułę turniejową, a zagra w niej 15 zespołów. Dzięki tej formie podczas jednego spotkania odbędzie się kilka spotkań bez zmiany obsady sędziowskiej.

Wszystkie zespoły występują w trzech turniejach, a każda drużyna rozegra sześć spotkań w sezonie zasadniczym. Następnie w fazie play-off do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie jeden mecz rozgrywany na boisku wyżej rozstawionej drużyny. W Ćwirćfinale więc zagra osiem najlepszych ekip.

W LFA9 spotkamy dwójkę debiutantów – Warsaw Eagles i Wieliczka Dragons.

Do rozgrywek w „jedenastkach” przymierza się w tym roku sześć klubów – Panthers Wrocław, Lowlanders Białystok, Tychy Falcons, Warsaw Mets, Silesia Rebels i Bydgoszcz Archers. Drużyny stworzą jedną grupę i rozegrają między sobą po jednym spotkaniu. Cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, gdzie mistrz sezonu zasadniczego zagra z ekipą z czwartego miejsca, a drugi zespół stanie naprzeciw trzeciego. Ostateczny wynik i wyłonienie Mistrza Polski nastąpi 14 listopada.

O juniorski tytuł zagra 10 klubów. Zostały one podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywki będą się toczyć w formule turniejowej.

Sezon 2020:
LFA1 (5 września – 14 listopada)
– Panthers Wrocław
– Lowlanders Białystok
– Tychy Falcons
– Warsaw Mets
– Silesia Rebels
– Bydgoszcz Archers
LFA9 (29 sierpnia – 7 listopada)
– Towers Opole
– Armia Poznań
– Wataha Zielona Góra
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Rhinos Wyszków
– Armada Szczecin
– Miners Wałbrzych
– Rzeszów Rockets
– Angels Toruń
– Tytani Lublin
– Białe Lwy Gdańsk
– Bielawa Owls
– Barbarians Koszalin
– Warsaw Eagles
– Wieliczka Dragons
JLFA (29 sierpnia – 24 października)
Grupa Północna:
– Lowlanders Białystok
– Bydgoszcz Archers
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Angels Toruń
– Warsaw Mets
Grupa Południowa:
– Bielawa Owls
– Panthers Wrocław
– Silesia Rebels
– Kraków Kings
– Tychy Falcons