Tyskie zespoły stanęły na podium turnieju piłki nożnej na piasku rozgrywanego w Pszczynie. W zawodach Beach Soccera zagrały ekipy Pod Jesionami i ALL STARS TLF.

Turniej w Pszczynie stał na wysokim poziomie, a tyskie ekipy spotkały się ze sobą już w pierwszym meczu.

Pod Jesionami zagrali nieco lepiej, bo przegrali dopiero w finale. Sposób na rozpędzonych tyszan znalazła ekipa Callistoshop.pl, która w półfinale po rzutach karnych pokonała ALL STARS TLF. Pod Jesionami bitwę o złoto przegrali 1:4. „Zespół Gwiazd TLF” natomiast w meczu o trzecie miejsce wygrał z Ełka Team 1:0 i wywalczył brązowy medal.

Wynik ten należy uznać za wielki sukces. Dlaczego? Zespół bowiem został złożony z zawodników na co dzień występujących w Tyskiej Lidze Futsalu, ale.. w różnych zespołach. Nie mieli oni więc czasu na zgranie się, a z meczu na mecz spisywali się coraz lepiej.

– Chyba pokazaliśmy się z dobrej strony. Najważniejsze jednak, że świetnie się bawiliśmy, a Tyska Liga Futsalu dzięki naszemu projektowi i występowi ekipy Pod Jesionami znowu pokazała się światu – mówił Mariusz Niemczewski, koordynator rozgrywek TLF oraz bramkarz ALL STARS TLF i Piłkarskich Emerytów.