Piłkarze GKS Tychy rozegrają kolejny mecz ligowy w swojej twierdzy – Stadionie Miejskim Tychy. Zdobyć ją będą chcieli zawodnicy Olimpii Grudziądz.

Oba zespoły mają za sobą mecze w ramach Totolotek Pucharu Polski. Lepiej w nim wypadli piłkarze GKS Tychy, choć grali na wyjeździe. Tyszanie bowiem pokonali 2:0 GKS Bełchatów. Olimpia natomiast przegrała przed własną publicznością 0:3 ze Stalą Mielec.

Ostatnie dwa mecze ligowe ekipa z Grudziądza zremisowała – 1:1 z Puszczą Niepołomice i 2:2 z Miedzią Legnica. GKS Tychy natomiast przed tygodniem po niezbyt dobrym meczu szczęśliwie zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2 i wygrał 2:1 z Wigrami Suwałki. W obu meczach tyszanie zdobywali gole w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w meczu z Olimpią będą faworytem. W tabeli znajdują się dwa miejsca wyżej (8.) i mają trzy oczka więcej. Tyszanie uważać będą musieli na swojego byłego zawodnika, charyzmatycznego skrzydłowego – Omara Monterde, który w Tychach nie tylko został zapamiętany z powodu boiskowych popisów.

Początek starcia z Olimpią o godz. 17.00.