Polonia Tychy na ćwierćfinale zakończyła swój udział w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej halowej do lat 15. Zawody rozgrywane były w Poznaniu.

Zespół prowadzony przez duet trenerski Dariusz Grzesik i Adam Chomka do finałów awansował po turnieju w Tychach. Tyszanki wówczas zajęły drugą pozycję, dające się wyprzedzić tylko GKS Katowice.

W Poznaniu jednak Polonia spisała się bardzo przyzwoicie. W pierwszym meczu swojej grupy tyszanki po dwóch golach Muszyńskiej i trafieniu Grzechnik pokonały 3:2 AZS UJ Prądniczankę. W drugim spotkaniu tyszanki zmierzyły się z gospodyniami – AZS UAM POZNAŃ. Polonia rozegrała kapitalny mecz wygrywając 6:2, choć początek był zdecydowanie dla rywalek! Gole zdobyły Krężelok dwie, Karwala, Siwek, Muszyńska i Szymańska.

Dwie wygrane dały tyszankom awans do ćwierćfinału. Na zakończenie rywalizacji w grupie Polonia przegrała 2:5 z Targowianką. Gole dla zespoły Grzesika i Chomki zdobyły Krężelok i Grzechnik. W ćwierćfinale zespół z Tychów mierzył się z Iskrą Tarnów, która okazała się być lepszym zespołem. Tyszanki przegrały 1:2, a jedynego gola zdobyła Krężelok.

Dla zawodniczek Polonii Tychy udział w Mistrzostwach Polski do lat 15 to wielki sukces. Awans do ćwierćfinału to dobry wynik, szczególnie, że w meczu z ekipą Iskry niewiele brakowało do sukcesu.

Polonia zagrała w składzie: Kuś (Prokop) – Siwek, Folek, Krężelok, Grzechnik – Kuźminska, Zielińska, Folwarska, Szwed, Muszyńska, Karwala.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.