Unia Oświęcim wyrównała stan półfinałowej rywalizacji w play-off. GKS Tychy musiał uznać wyższość rywali przegrywając 2:5.

Hokeiści GKS Tychy za plan minimum brali jedno zwycięstwo w Oświęcimiu. Jednak wygrywając pierwsze spotkanie apetyt urósł, ale oświęcimianie postanowili go nieco zgasić..

Unia od początku grała agresywniej i odważniej w ataku niż w niedzielę, czego efektem był gol zdobyty w ósmej minucie. Z prowadzenia jednak cieszyli się zaledwie trzy minuty, a wyrównał Filip Komorski. Sędziowie musieli się posiłkować powtórkami video, ale ostatecznie uznali trafienie kapitana GKS.

Drugą część doskonale rozpoczęli miejscowi, który w odstępie nieco ponad minuty zdołali dwukrotnie zaskoczyć tyską defensywę. Dwubramkowa strata zmusiła „Trójkolorowych” do odważniejszych ataków. Te efekt przyniosły w 33. min. kiedy to na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski. Chwilę przed przerwą jednak oświęcimianie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W trzeciej tercji zawodnicy GKS Tychy chcieli odwrócić losy meczu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza gospodarzy. Ten obronił aż 17 strzałów tyszan, którym nie pomogła gra z wycofanym bramkarzem. Dziewięć sekund przed końcem Unia wykorzystała fakt, że tyska bramkarza stała pusta i ustanowili wynik na 5:2.

GKS Tychy w rywalizacji remisuje 1:1, a ta przenosi się do Tychów. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w czwartek (21.03.) i piątek (22.03.). Oba mają się rozpocząć o godz. 18:00.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
1:0 Mark Kaleinikovas – Krystian Dziubiński – Kamil Sadłocha (07:05)
1:1 Filip Komorski (10:11)
2:1 Mark Kaleinikovas – Kamil Sadłocha (22:15)
3:1 Sebastian Kowalówka – Elliot Lorraine – Łukasz Krzemień (23:33)
3:2 Christian Mroczkowski – Roman Rac – Pavel Padakin (32:30)
4:2 Kamil Sadłocha (38:12)
5:2 Ville Heikkinen – Roman Dyukov (59:51)

GKS Tychy : Fučík (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Bryk; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Bukowski, Turkin, Korenchuk – Kaskinen, Pociecha; Padakin, Rac, Mroczkowski – Nilsson, Ubowski, Viitanen, Galant, Marzec.