W najbliższą niedzielę (18.09.) rozegrana zostanie piąta edycja Tychy Junior CUP. Impreza kierowana jest do dzieci i młodzieży.

Tychy Junior CUP to zawody rowerowe, w których mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 1. do 14. roku życia. Uczestnicy w zależności od wieku będą mieli do pokonania inny dystans, a trasa wyznaczona zostanie w Parku Jaworek.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisy będą prowadzone w dniu zawodów w biurze od godz. 10:00. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zgody rodzica bądź opiekuna prawnego, a w trakcie wyścigu zawodnicy muszą mieć założony kask twardy.

Udział jest całkowicie darmowy. – W biurze zawodów przygotujemy puszkę, gdzie będziecie mogli dorzucić się na pokrycie kosztów organizacji – można przeczytać w informacji organizatora. Aktywne Miasto – organizator wydarzenia, podobnie jak w latach poprzednich stawia na zabawę i aktywność ruchową uczestników, dlatego nie przewiduje numerków startowych, pomiaru czasowego oraz klasyfikacji.

Wyścigi mają rozpocząć się o godz. 11:00, a każda kategoria wiekowa rusza w osobnej fali. Możliwe jest łączenie fal i kategorii wiekowych.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.