Patrycja Jasińska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Duathlonie! Tyszanka w Bilbao stanęła na podium w kat. K25.

Start tyskiej zawodniczki w Hiszpanii stał pod dużym znakiem zapytania, głównie ze względu na wysokie koszta związane z wyjazdem. Zorganizowana zbiórka jednak pomogła, a tyszanka wspierającym odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób – stając na podium!

W Bilbao zawodnicy mieli do pokonania 10 km biegiem, 40 km rowerem i 5 km biegiem. Patrycja Jasińska pierwszą fazę pokonała w 42:34 i wówczas zajmowała już trzecią pozycję. Po rowerze, który pokonała z czasem 1:18:18 była druga. W drugim biegu rozstrzygnęło się ułożenie podium, a Jasińska musiała uznać wyższość Remi Simpson z Wielkiej Brytanii o zaledwie 29 sekund! Pierwsze miejsce wywalczyła inna Polka – Kinga Bazan.

– Start w Mistrzostwach Europy w Duathlonie w stroju reprezentacji Polski to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jest to dla mnie jedno z ważniejszych zwycięstw. Możliwość zmierzenia się z najlepszymi dziewczynami w Europie to już nie byle co.. – pisze na swoich social mediach tyszanka. Patrycja Jasińska jechała do Hiszpanii doskonale przygotowana, co przełożyło się na bardzo dobry wynik. – Start, a przede wszystkim przygotowania kosztowały mnie mnóstwo zaangażowania, ogrom wysiłku, hektolitry wylanego poty, ból, łzy i walkę ze słabościami. Włożyłam w to wiele pracy, przede wszystkim nad sobą. Moja trenerka Ania wie najlepiej, że przyłożyłam się najlepiej jak tylko mogłam – dodaje Jasińska.

Tyszanka nie kryje też wdzięczności dla wszystkich, którzy wsparli jej wyjazd do Hiszpanii. Teraz jednak skupia się na kolejnym tegorocznym celu, tym razem triathlonowym. – Przede mną jeszcze jeden start w tym roku – Mistrzostwa Świata Utah 70.3 – mówi tyszanka.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.