Piłkarki GKS Tychy zaliczyły kapitalny występ w ostatnim meczu ligowym. Tyszanki rozbiły ULKS Bogdańczowice 6:1!

Tyszanki po dwóch przegranych meczach przełamały się w kapitalnym stylu. Choć rywalem GKS był ostatni zespół w tabeli to rozmiary wygranej muszą robić wrażenie.

Podopieczne Magdaleny Konopki od początku narzuciły swój styl gry i szybko otworzyły wynik. Po pięciu min. gry na listę strzelczyń wpisała się Kielesz. Tyszanki stwarzały sobie sporo okazji podbramkowych, ale kolejnego gola zdobyły po stałym fragmencie gry. W 20. min. Knysak posłała piłkę do bramki rywalek uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później Knysak przejęła piłkę i uderzeniem z dystansu drugi raz wpisała się na listę strzelczyń. Jeszcze przed przerwą Kielesz skutecznie dobiła strzał Zawady i po pierwszej połowie GKS prowadził 4:0.

W drugiej połowie za wiele na boisku się nie zmieniło, choć w 51. min. przyjezdne wywalczyły rzut karny i pewnie go wykorzystały. Kilka minut później dwójkową akcję między Kielesz i Zawadą celnym strzałem wykończyła ta pierwsza. W kolejnych minutach tempo gry spadło, a tyszanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dopiero w doliczonym czasie gry Parusel zdobyła szóstą bramkę i GKS Tychy w pełni zasłużenie wygrał 6:1.

GKS Tychy – ULKS Bogdańczowice 6:1 (4:0). Bramki: Kielesz 3, Knysak 2, Parusel.
GKS: Dołowicz (85. Baldock)- Grzesica (59. Bargieła), Kania, Zdan, Parusel, Pytel (70. Nowotarska), Ciszewska, Knysak (81. Palowska), Kielesz (81. Grabiec), Klimas (70. Gajer), Zawada.