Zawodnicy Viking Training Center sięgnęli po kolejny medal Spartan Triffecta Weekend. Tyszanie dokonali tego w miniony weekend w czeskim Destne.

Triffecta Weekend to impreza, w której zawodnicy startują w trzech biegach w ciągu dwóch dni. W sobotę mierzą się z dystansem Beast (ponad 21 km i ponad 30 przeszkód), natomiast w niedzielę z Superem (ponad 10 km i ponad 25 przeszkód) i Sprintem (ponad 5 km i ponad 20 przeszkód). Kończąc je otrzymuje się wyjątkowy medal Triffecta Weekend.

Czeskie Destne w górach Orlickich przywitało śmiałków zimnem i opadami deszczu, które spowodowały, że trasa była bardzo śliska i grząska. Szczególnie trudne były strome podejścia i zbiegi, gdzie łatwo było odnieść kontuzję. Dodatkowo deszcz utrudnił wiele przeszkód polegających na noszeniu czy wciąganiu ciężkich przedmiotów, a także te które pokonuje się wisząc.

– Biegi był bardzo wymagające, głównie ze względu na przewyższenia i panujące warunki. Nie pomagał też przenikający chłód i padający deszcz. Jednak uczucie wbiegając na metę ostatniego startu rekompensowało zmęczenie i wysiłek – mówi Anna Fatyga, dla której był o pierwszy start w Spartan Triffecta Weekend.

Zawodnicy na trasie musieli m.in. nosić worki i kubły z piachem, wciągać worki i taczki, czołgać się pod drutem kolczastym, pokonywać przeszkody wystawiające na próbę chwyt, ale też równowagę i.. pamięć. Jedną z przeszkód jest bowiem tzw. Memory polegający na zapamiętaniu kodu przypisanego do swojego numeru startowego, który trzeba było podać blisko mety. Mimo to największym rywalem zawodników była pogoda..

Niektórzy po ulewnym Superze odpuszczali start w Sprincie, przed którym falami przechodził nawet drobny grad. – Drugi bieg dał nam solidnie w kość, bo nic nie było w stanie nas ochronić przed strugami deszczu i silnym wiatrem. Jednak fakt, że najlepsi zawodnicy odpuszczali ostatni bieg z powodu warunków jeszcze bardziej sprawia radość z ukończenia Triffecta Weekend – dodaje Tomasz Grabiański, który już trzeci raz ukończył Spartan Triffecta Weekend.

Tyszanie startujący jako Spartan Training Group Tychy byli najszybszym polskim zespołem dystansu Beast. Znaleźli się też w polskiej trójce pozostałych biegów. Vikinga i STG Tychy reprezentowali Martyna Bulanda, Katarzyna Grabiańska, Anna Fatyga, Wojciech Zadarnowski, Tomasz Grabiański, Kamil Fatyga i Marcin Olejak. Warto też zaznaczyć, że dziecięcą Triffectę ukończył też Aleksander Zadarnowski, a w sobotnim biegu dzieci startował też Jan Niestrój.

Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem Sławomira Buturli w Viking Training Center oraz FikuMiku OCR Training.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.