Drużyna Old Boyów GKS Tychy zmierzy się z VIP-ami Miasta Tychy w meczu charytatywnym rozgrywanym dla dr Alicji Dziemianko. Pojedynek rozegrany zostanie w niedzielę (29.09.) na obiekcie MOSiR w Paprocanach.

Dr Alicja Dziemianko przez wiele lat pracowała jako lekarz pediatra i pulmonolog lecząc dzieci. Teraz sama wymaga całodobowej opieki, która jest bardzo kosztowna. – Mama jest po udarze mózgu z ukrwotocznieniem, niedowładem czterkończynowym oraz afazją czyli zanikiem mowy. Jest karmiona przez sondę dzięki specjalistycznej pompie Flocare Infinity oraz odsysana przez ssam w celu udrożnienia górnych dróg oddechowych – opisuje Beata, organizatorka spotkania.

Przeciwko zespołowi Old Boys GKS Tychy zagrają VIP-y Miasta Tychy wśród których pojawią się profesorowie, lekarze, przedsiębiorcy oraz radni. Patronatem honorowym spotkanie objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, który również został zaproszony na pojedynek.

W składzie VIP-ów pojawią m.in. Damian Tauliczek – założyciel, trener i zawodnik Siódemki Tychy, Dawid Kołodziejczyk – prezes KKS Polonia Tychy, Paweł Janas – prezes Fundacji Multiintegra, trener piłkarski – Piotr Mrozek i wielu innych znanych w tyskim środowisku osobowości.

Początek meczu zaplanowano na godz. 16.00. Na trybuny będzie można wejść już od godziny 14.00. Całkowity dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na pomoc dr Alicji Dziemianko.