Hokeiści GKS Tychy wracają do walki o ligowe punkty. Tyszanie w pierwszym meczu w Nowym Roku podejmują dzisiaj JKH GKS Jastrzębie.

Zespół Andrieja Sidorienki podejdzie do spotkania z JKH GKS mocno zmotywowany i z wysokimi morale. Tyszanie w przeddzień końca poprzedniego roku wywalczyli swój dziewiąty Puchar Polski ogrywając najpierw GKS Katowice, a w finale nie dając najmniejszych szans Unii Oświęcim.

Rozgrywki ligowe to jednak nieco inna bajka, bowiem do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze 13 kolejek PHL. Następnie zacznie się walka w fazie play-off. Aktualnie, po rozegraniu 29. spotkań tyszanie zajmują trzecia pozycję mając w dorobku 58 punktów. JKH GKS Jastrzębie z 49 punktami jest piąte. Liderem jest Comarch Cracovia (64) przed Unią Oświęcim (63).

„Trójkolorowi” pierwszy mecz z JKH GKS w tym sezonie przegrali 0:3. W drugim również musieli uznać wyższość rywali, tym razem przegrywając 2:4 przed własną publicznością. W trzeciej rundzie jednak GKS Tychy już wygrał na terenie rywala 4:1. Dzisiaj (wtorek, 03.01.) również są faworytem, szczególnie, że zespół jest mocno podbudowany wywalczeniem Pucharu Polski.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (wtorek, 03.01., godz. 18:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.