Tomasz Jagiełka zamierza zadbać o przyszłość i zakontraktował wychowanków MOSM Tychy. Umowy z GKS Tychy podpisało trzech młodych zawodników.

Swoje pierwsze kontrakty z „Trójkolorowymi” podpisali Artur Danielak i Ignacy Jakacki. Umowę przedłużył natomiast Filip Wspaniały.

Pierwszy z wymienionych w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony w zespole rezerw. Tyszanin zdobył 174 punkty pokazując, że drzemie w nim spory potencjał. – Bardzo się z tego cieszę, bo wiem, że moja praca nie idzie na marne. Poprzedni sezon był dla mnie okresem olbrzymiego gromadzenia doświadczeń, nawyków i wiedzy, które procentowały w drużynie rezerw – mówił oficjalnej stronie po podpisaniu umowy.

Zawodnik ma już oficjalny debiut w pierwszym zespole, który nastąpił w 11. kolejce podczas wyjazdowego meczu w Pruszkowie. – Lepszego miejsca na debiut nie mogłem sobie wymarzyć. Towarzyszył mi ogromny stres. Pamiętam, jak rozgrzewałem się tuż obok ławki i trener obrócił się w moją stronę kiwnął palcem w swoją stronę. Chyba tak szybko nigdy nie biegłem do strefy zmian – wspomina zawodnik.

Swój pierwszy kontrakt z GKS Tychy podpisał też Ignacy Jakacki, który w poprzednim sezonie zespołu rezerw zdobył 108 punktów. Nową umowę z tyszanami podpisał natomiast rozgrywający Filip Wspaniały, który również był wiodącą postacią drugiej drużyny. Zdobył dla niej 151 punktów.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.