Rezerwa GKS Tychy ledwo rozpoczęła okres przygotowawczy, a już ma za sobą pierwszy mecz sparingowy. Tyszanie pokonali RKS Grodziec 3:1.

Zespół Tomasza Wolaka nie grał w pełnym zestawieniu, a mimo to nie mieli problemów z pokonaniem rywala występującego w 1 grupie Haiz IV Ligi. Pojedynek był rozgrywany systemem 3×30 minut, a rywale na każdą z części wystawili inny skład.

GKS II, który na mecz udał się w jedenastoosobowym składzie, już w 9. min. wyszedł na prowadzenie po trafieniu Kokoszki. Rywale doprowadzili do wyrównania w 20. min. W drugiej tercji znowu pierwsi do bramki trafili „Trójkolorowi”. Tym razem sześć min. po wznowieniu gry trafił Bojarski. Ten sam zawodnik kwadrans przed końcem gry ustanowił wynik na 3:1.

– Dzisiejsza wąska kadra to efekt tego, że część zawodników wciąż walczy o pozycję w pierwszej drużynie. Dopiero po ukształtowaniu się kadry trenera Tarasiewicza będziemy mogli uzupełnić rezerwy o zawodników, którzy będą musieli być pod grą – tłumaczył liczebność składu oficjalnej stronie GKS Tychy Tomasz Wolak.

RKS Grodziec – GKS II Tychy 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Bramki: Kokoszka (9.), Bojarski 2 (36., 75.).
GKS II Tychy: Maciejowski – Wolak, Banaś, Kopczyk, Paluch, Kacprowski, Rutkowski, Kokoszka, Nieśmiałowski, Blach, Bojarski.