OKS Zet Tychy gonili lidera tyskiej A-klasy, a przy tym może pomóc OKS JUWe Tychy. bieżąca kolejka zapowiada się bardzo ciekawie.

W poprzedniej kolejce „Zetka” po ciężkim meczu pokonała LKS Studzionka. Tyszanie musieli gonić wynik, bo pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Długo z prowadzenia się jednak nie cieszyli, a wyrównującego gola zdobył Patola po indywidualnej akcji i strzale w krótki róg. Jeszcze przed przerwą zespół Tomasza Rączkowskiego wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu. Autorem zwycięskiej bramki był Rafał Ptak, który mimo upływu lat zachowuje skuteczność.

Dzisiaj OKS Zet zmierzy się w derbach Tychów z Siódemką Tychy, która przed tygodniem ograła Polonię Międzyrzecze 2:1. W derbowych starciach trudno jest wskazać faworyta, choć wydają się nim być gracze „Zetki”. Mimo, że zagrają w roli gości to będą gospodarzami, bo mecz rozegrany zostanie na obiekcie z Paprocanach. Dodatkowo ekipa Rączkowskiego goni lidera – GTS Bojszowy.

Siódemka Tychy – OKS Zet Tychy (26.10., sobota, godz. 15.00).

W pogoni lidera zespołowi „Zetki” może pomóc OKS JUWe Tychy, który zagra właśnie z GTS Bojszowy. Wyjazdowy mecz będzie dla tyszan bardzo trudny, ale zapowiada się najciekawiej spośród spotkań 12. kolejki tyskiej A-klasy.

Ekipa prowadzona przez Dawida Frąckowiaka w poprzedniej kolejce pewnie wygrała na wyjeździe z LKS Frydek 3:1. Bojszowy natomiast 3:0 ograły na wyjeździe Polonię Międzyrzecze. Nieco więcej szans daje się liderowi, ale zawodnicy OKS JUWe lubią mecze z wyżej notowanymi rywalami. Szczególnie, kiedy mogą mocno zmniejszyć stratę do pierwszego miejsca.

GTS Bojszowy – OKS JUWe Tychy (27.10., niedziela, godz. 14.00).