Piłkarki GKS Tychy prezentują dobrą formę w rundzie wiosennej. W minionej kolejce tyszanki pokonały 1:0 wicelidera III Ligi – MKS Myszków.

Mecze z udziałem obu zespołów zawsze były emocjonujące i bardzo wyrównane. Nie inaczej było tym razem.. Tyszanki jednak znalazły sposób na pokonanie wicelidera III Ligi.

Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu Mariusza Piekarskiego. Już w dziewiątej min. czujność bramkarki rywalek sprawdziła Knysak. Jednak ta przeniosła nad poprzeczką jej uderzenie z rzutu wolnego. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazła się Zawada, ale przegrała ten pojedynek. Dobitka Samek natomiast była niecelna. Małyjurek również wykazała się czujnością, parując strzał rywalek na rzut rożny.

Końcówka pierwszej połowy należała do beniaminka III Ligi. Najpierw uderzenie z dystansu minimalnie minęło bramkę, a chwilę później kapitalną interwencją popisała się Małyjurek. Bramkarka GKS efektownie zatrzymała strzał głową rywalki. Tyszanki przed przerwą również miały swoje okazje, ale ani Zawada, ani Warelis nie zdołały zdobyć gola. Drugą część gry lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale między ich atakami gola zdobyły „Trójkolorowe”. Kielasz oddała strzał z dystansu, który obroniła bramkarka MKS, ale skuteczną dobitką popisała się Zawada strzelając swojego ósmego gola w tym sezonie.

Po objęciu prowadzenia tyszanki skupiły się na szczelniejszej defensywie i utrzymaniu prowadzenia. Przyjezdne odważniej atakowały, ale okazje do podwyższenia prowadzenia miały zawodniczki GKS Tychy. Najlepszą miała Kielasz, która padła w polu karnym jednak sędziowie pozostali bez reakcji. Ostatecznie tyszanki wygrały 1:0 pokazując bardzo dobrą dyspozycję w rundzie wiosennej.

Kolejny mecz ligowy zawodniczki GKS Tychy rozegrają w niedzielę (23.04.). Tyszanki o godz. 17:00 zagrają w Sosnowcu z drugim zespołem Czarnych.

GKS Tychy – MKS Myszków 1:0 (0:0). Bramka: Zawada (51.).
GKS: Małyjurek – Parusel, Grzesica, Zdan, Samek (80. Kotlarz) – Knysak, Ciszewska (46. S. Krzysztofik), Kania (60. Gajer) – Warelis, Zawada (66. M. Krzysztofik), Kielesz).