Tyskie zespoły rozegrają kolejne ligowe mecze w A- i B-klasie. W A-klasie rozegrane zostaną Derby Tychów – Siódemka Tychy podejmuje Ogrodnika Cielmice.

Kibice piłkarscy przyzwyczaili się już, że w tyskiej A-klasie rozgrywane są Derby Tychów. W niedzielę (23.10.) Siódemka Tychy gościć będzie Ogrodnika Cielmice.

W ligowej tabeli wyżej plasuje się Ogrodnik, który z dorobkiem 16 punktów zajmuje siódme miejsce. Oczko mniej ma Siódemka zajmując dziewiątą pozycję. W poprzedniej kolejce oba zespoły przegrały swoje wyjazdowe pojedynki. Cielmiczanie ulegli 1:4 LKS Woszczyce, natomiast podopieczni Damiana Tauliczka 2:3 przegrali z LKS Gardawice.

Siódemka Tychy – Ogrodnik Cielmice (niedziela, 23.10., godz. 16:00).

Emocjonująco będzie też w B-klasie. Czułowianka Tychy walczyć będzie o utrzymanie fotela lidera, a rezerwa OKS JUWe zagra na boisku sąsiada w tabeli – Nadwiślana Góra.

Czułowianka dobrze się spisuje w tym sezonie, co pokazał ostatni mecz ligowy. Tyszanie wygrali na trudnym terenie w Warszowicach, pokonując tamtejszy UKS 2:0. W niedzielę w Czułowie lider B-klasy podejmie LKS Wisła Mała, który w dziewięciu meczach zdobył zaledwie trzy oczka.

Czułowianka Tychy – LKS Wisła Mała (niedziela, 23.10., godz. 15:00).

OKS JUWe II Tychy zajmuje dziesiąte miejsce mają w dorobku siedem punktów. Tyszanie w sobotę zmierzą się z Nadwiślanem Góra, który jest tuż nad nimi ale ma cztery oczka przewagi.

W poprzedniej serii gier Nadwiślan odniósł efektowne zwycięstwo 5:2 z LKS II Gardawice. Tyszanie natomiast przed własną publicznością zremisowali 1:1 z LKS II Wisła Wielka. Trudno wskazać faworyta tej potyczki, choć miejscowi będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska.

Nadwiślan Góra – OKS JUWe II Tychy (sobota, 22.10., godz. 15:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.