Bolesnej lekcji osłabionym Atomówkom GKS Tychy udzieliły mistrzynie Polski – Polonia Bytom. Bytomianki rozbiły tyszanki.. 13:1!

Trener Dariusz Garbocz przed ważnym meczem z Polonią miał poważny problem kadrowy. Przez kontuzje, choroby i sprawy osobiste zabrakło kilku zawodniczek, przed co wiadomym było, że Atomówki będzie czekał bardzo trudny pojedynek.

Tak też było, a swoją przewagę bytomianki udokumentowały już w pierwszej tercji, po której prowadziły siedmioma golami. Tyszanki były tłem dla rywalek także w pozostałych częściach gry, choć na szczęście Polonia była już mniej skuteczna. W drugiej i trzeciej partii zdobyły po trzy gole. Marnym pocieszeniem było też trafienie Agnieszki Nadzimek w ostatniej min. gry.

W składzie Atomówek pojawiły się dwie młode zawodniczki, które dotychczas grały bardzo mało. W obozie tyszanek mają jednak nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy, a zawodniczki szybko wrócą do zdrowia. Kolejny mecz bowiem czeka je w sobotę w Bytomiu.

Atomówki GKS Tychy – Polonia Bytom 1:13 (0:7, 0:3, 1:3). Bramka: Nadzimek (60.).
Atomówki: Małgorzata Burda-Krokosz, Natalia Harańczyk, Oliwia Garbocz, Małgorzata Jabłońska, Katarzyna Frąckowiak,
Sylwia Laskawska, Karolina Churas, Wiktoria Kędra, Agnieszka Nadzimek, Nicole Sosnowska, laura Frankowska, Maja Wawrzonkowska, Patrycja Harańczyk.