Koszykarze GKS Tychy zajęli drugie miejsce w turnieju, którego byli gospodarzem. W finale musieli uznać wyższość Miasta Szkła Krosno.

W meczu półfinałowym podopieczni Tomasza Jagiełki bez większych problemów ograli Weegree AZS Politechnikę Opolską 94:74. W drugim starciu o finał Miasto Szkła Krosno 99:74 pokonało Polonię Bytom.

GKS Tychy w finale był faworytem, który mógł skorzystać z atutu własnego parkietu. I w pierwszej kwarcie z tego korzystał, bo tyszanie prowadzili po niej 25:20. Goście jednak nie zamierzali łatwo oddać zwycięstwa i jeszcze przed przerwą odrobili stratę z nawiązką. Krośnianie po dwóch kwartach prowadzili dwoma punktami.

Po zmianie stron gra zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana. Tyszanie zabrali się za odrabianie strat, co się im udało. Przed czwartą częścią finałowej potyczki na tablicy wyników widniał remis 71:71. Spowodowało to, że ostatnia partia była spokojniejsza, a zespoły przede wszystkim bały się otwartej wymiany. Ostatecznie to krośnianie wygrali finał 89:83 wygrywając tyski turniej.

W meczu o trzecie miejsce Weegree AZS Politechnika Opolska bez problemów pokonała Polonię Bytom 120:90.

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 89:83 (25:20, 21:28, 25:23, 12:18).
GKS: Kędel 19 (7 zbiórek), Koperski 14 (6 asyst, 3 przechwyty), Stankowski 11, Wieloch 10 (6 asyst), Kamiński 8 (3 przechwyty), Ziaja 8, Mąkowski 7, Krajewski 4 (7 zbiórek), Jakacki 2, Nowak.