Piłkarze GKS Tychy rozegrali dzisiaj dwie gry kontrolne. Tyszanie wygrali z Puszczą Niepołomice 2:0 i przegrali z Górnikiem Wesoła 0:2.

Pierwsze spotkanie było bardzo dobre w wykonaniu zespołu Jana Żurka. Ligowy rywal tyszan jeszcze w pierwszej połowie dał się zaskoczyć. Bramkę tuż przed przerwą zdobył Mateusz Grzybek. Po zmianie stron gola zdobył jeden z dwóch testowanych w tym meczu zawodników.

Warto zaznaczyć, że na boisku pojawił się również Mateusz Bukowiec, który jesień spędził na wypożyczeniu w Ruchu Zdzieszowice. Zagrali też juniorzy APN GKS Tychy – Florek i Szumilas oraz Łęszczak z zespołu rezerw.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)
1:0 – Grzybek (44.)
2:0 – Zawodnik testowany II (67.)

GKS Tychy: Misztal – Łęszczak, Balul, Zawodnik testowany I, Mączyński – Grzybek, Žunić, Bukowiec, Mąka, Czupryna – Dzięgielewski. Grali również: Florek, Szumilas, Gąsior, Masternak, Zawodnik testowany II.

Rysunek2

W drugim meczu kontrolnym GKS Tychy przegrał z Górnikiem Wesoła 0:2. Oba gole tyszanie stracili w drugiej połowie gry. W 67. min. Paweł Florek (bramkarz APN GKS) sfaulował rywala w polu karnym i skapitulował po raz pierwszy. Zaledwie trzy min. później skapitulował drugi raz.

Jan Żurek przyglądał się m.in. juniorom APN GKS – Bartoszowi Rutkowskiemu, Michałowi Biskupowi i wspomnianemu Florkowi. Na boisku pojawił się również Mateusz Wawoczny (również wypożyczony do innego klubu) oraz Matusz i Holewa z rezerwy, Zamojda, Pyrlik i dwóch zawodników testowanych.

GKS Tychy – Górnik Wesoła 0:2 (0:2)
0:1 – A. Lesik (67. rzut karny)
0:2 – Smarzyński (70.)

GKS Tychy: Budka – Holewa, Sadowski, Król, Chomiuk – Rutkowski, Lisowski, Imiela, Zawodnik testowany I, Matusz – Flis. Grali również: Florek, Zawodnik testowany II, Wawoczny, Biskup, Zamojda, Pyrlik.