Idealnie zakończyli sezon zasadniczy hokeiści GKS Tychy. Obrońcy tytułu 10:0 rozbili Stoczniowca Gdańsk i w play-off wystartują z pierwszego miejsca.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego był faworytem potyczki kończącej sezon zasadniczy. Tyszanie chcieli go zakończyć na pierwszym miejscu i tą chęć było widać po nich na lodzie.

GKS od pierwszych sekund rzucił się na rywala i już w trzeciej min. objął prowadzenie. Wielkie, jak się później okazało, strzelanie rozpoczął Jarosław Rzeszutko. Później tyszanie w odstępie zaledwie 135 sekund zapewnili sobie wygraną zdobywając trzy gole. Marek Biro zdobył drugiego gola w piątej min., a na 3:0 podwyższył nieco ponad min. później Patryk Kogut. Po kolejnej było już 4:0, a na listę strzelców wpisał się Peter Novajovsky.

Rozpędzeni tyszanie w drugiej tercji potrzebowali zaledwie 23 sek. by strzelić kolejnego gola. Tym razem bramkarza rywali pokonał Jean Dupuy. Przy golu Michaela Cichego w 28. min. tyszanie wykorzystali grę w przewadze. Pół min. później swoje trafienie zaliczył Alex Szczechura, a strzelanie w drugiej partii zakończył Michał Kotlorz.

W trzeciej tercji gracze GKS nie zamierzali spuszczać z tonu, choć zdobyli tylko dwa gole. I to w odstępie zaledwie 24 sekund! Najpierw podczas gry w przewadze celne trafienie odnotował Christian Mroczkowski, a dziesiątego gola zdobył Szczechura. Tyszanie wygrali w pełni zasłużenie i tak też zakończyli sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli. W fazie play-off Mistrz Polski zagra z Ciarko STS Sanok.

GKS Tychy – GKH Stoczniowiec Gdańsk 10:0 (4:0, 4:0, 2:0).
9:0 – Christian Mroczkowski – Brycen Martin, Michael Cichy (42:05, 5/4),
10:0 – Alexander Szczechura – Michael Cichy, Peter Novajovský (42:29)

GKS Tychy: Raszka (od 40:00 Lewartowski) – Ciura, Novajovský; Dupuy, P.Szczechura, Wronka (2) – Martin, Biro (2); A.Szczechura, Cichy (2), Mroczkowski – Havlík, Kotlorz; Kogut, Komorski, Jeziorski – Bizacki, Mesikämmen; Witecki, Rzeszutko, Galant.
Trener: Krzysztof Majkowski.