Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości zorganizował Turniej Amatorów w Piłce Nożnej Halowej. Jego bezkonkurencyjnym zwycięzcą została drużyna Fenomen Ledger Tychy.

Zespół znany głównie z rozgrywek w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej, których jest wielokrotnym mistrzem także w futsalu radzi sobie znakomicie. Tyszanie pokazali to podczas turnieju MOSiR, w którym zagrali niczym rasowi futsalowcy.

W rozgrywkach, które podzielone zostały na dwa dni, wzięło udział 11 zespołów. W sobotę odbyły się mecze fazy grupowej, po której w grze pozostały zespoły Fenomena, Las Palmas, Trupów i Obrońców Stulecia z grupy A, a także Rozbitaszybka.com, Pod Jesionami, Bad Boys i Tec-Trans z grupy B.

Już na początku niedzielnej fazy pucharowej doszło do niespodzianki. Las Palmas bowiem pokonał 4:2 Bad Boys i awansował do półfinału. Pod Jesionami ograli 2:1 Trupów, a Rozbitaszybka.com 1:0 Obrońców Stulecia. Najbardziej przekonujące zwycięstwo odniósł Fenomen rozbijając TEC-TRANS 7:1. W półfinałach Rozbitaszybka.com ograł 3:0 Las Palmas, a Fenomen po wyrównanym i emocjonującym meczu Pod Jesionami 3:2.

Ekipa Pod Jesionami w meczu o trzecie miejsce pokonała La Palmas 3:1. W finale Fenomen szybko objął prowadzenie czym zmusił graczy Rozbitaszybka.com do odważniejszych ataków. Nie przynosiły one zamierzonego efektu, a w końcówce szybka kontra dała Fenomenowi drugiego gola i zwycięstwo w turnieju.

Fenomen Ledger grał w składzie: Przemysław Szczęsny, Michał Majewski, Marcin Józefowicz, Mateusz Tkacz, Mateusz Marcińczyk, Bartłomiej Gorol, Mateusz Jurny, Patryk Gajewski, Tomasz Klimas, Łukasz Sadkiewicz.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Mateusz Jurny (Fenomen) – 9 goli
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Błasiak (Rozbitaszybka.com)
Najlepszy zawodnik: Bartłomiej Gorol (Fenomen)