Festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy GKS II Tychy na zakończenie rundy jesiennej. Tyszanie 7:1 rozbili u siebie Unię Racibórz, a królem polowania był Natan Dzięgielewski.

Zespół Jarosława Zadylaka w ostatnich trzech meczach zdobył zaledwie punkt. Po remisie 3:3 z MRKS Czechowice-Dziedzice tyszanie doznali dwóch wyjazdowych porażek – 2:3 z LKS Bełk i 1:2 z MKS Lędziny. Jesień więc chcieli udanie zakończyć, szczególnie, że do Tychów przyjechała przedostatnia w tabeli Unia Racibórz.

Zawodnicy GKS II na boisko wyszli mocno zmotywowani, co pokazał już początek starcia. Już w piątej min. w polu karnym faulowany był Orliński, a rzut karny na gola zamienił Konrad Pipia. Taki początek nieco ostudził zapał gospodarzy, którzy drugiego gola zdobyli po dwudziestu minutach. Wówczas z dystansu uderzył Orliński, a piłka przełamując ręce bramkarza raciborzan wpadła do bramki. Dwubramkowe prowadzenie tyszan nie zapowiadało tego co się wydarzyło w drugiej części gry.

Po zmianie stron zespół Zadylaka zagrał rozluźniony, pokazując spory potencjał ofensywny. Chwilę po wznowieniu gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Ploch, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później „show” rozpoczął Natan Dzięgielewski, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Dwie min. później zawodnik zdobył drugiego gola, tym razem popisując się celnym uderzeniem głową.

Po nieco ponad godzinie gry doskonałą sytuację zmarnował Wilk, a w odpowiedzi przyjezdnych Odyjewskiego wspomógł Kopczyk wybijając piłkę z linii bramkowej. W 72. min. Unia jednak zdobył gola, pewnie wykorzystując rzut karny. Był to jednak jedyny zryw gości, bo ostatni kwadrans należał do tyszan. Dzięgielewski zdobył kolejne dwa gole – wykorzystując prostopadłe podanie Kacprowskiego, a następnie celnie uderzając z rzutu karnego. Wynik spotkania ustanowił w 86. min. Wilk i GKS II Tychy efektownym zwycięstwem 7:1 zakończył rundę jesienną.

GKS II Tychy – KP Unia Racibórz 7:1 (2:0)
1:0 Pipia (6. karny)
2:0 Orliński (26.)
3:0 Dzięgielewski (50.)
4:0 Dzięgielewski (52. głową)
4:1 Oślizlok (72. karny)
5:1 Dzięgielewski (75.)
6:1 Dzięgielewski (79. karny)
7:1 Wilk (86.)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 4. Zarębski, 6. Dzięgielewski (82, 11. Parkitny) , 7. Żelazowski (62, 32. Krzak), 8. Oleksy (62, 34. Kacprowski Ż), 10. Ploch, 17. Pipia, 18. Orliński, 19. Kopczyk (72, 5. Chwaja), 23. Rabiej, 30. Wilk. Trener Jarosław Zadylak.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.