Koszykarze GKS Tychy prezentują znakomitą formę. W sobotę odnieśli trzecie zwycięstwo w ciągu minionego tygodnia.

GKS Tychy po pokonaniu KS Księżak Syntex Łowicz (95:77) i AZS AGH Kraków (90:76) byli faworytem w potyczce z Górnikiem Wałbrzych. Pojedynek stał na dobrym, wysokim poziomie, a zebrana publiczność nie mogła być zawiedziona.

Walka toczyła się od pierwszych minut, a tempo gry dyktował rozgrywający tyszan – Piotr Wieloch. Nie do zatrzymania był też Paweł Zmarlak, który ostatecznie zdobył 19 punktów. Z dystansu dobrze rzucali Michał Jankowski i Damian Szymczak. Dobra gra zespołu Tomasza Jagiełki pozwoliła objąć prowadzenie i utrzymywać je aż do czwartej kwarty.

W zespole gości dobrze spisywał się Niedźwiedzki, ale nie mógł liczyć na odpowiednie wsparcie kolegów. Mimo to Górnik w czwartej kwarcie zanotował kapitalną serię zdobywając 11 punktów, przy zerowym dorobku tyszan. Pozwoliło to ekipie z Wałbrzycha wyjść na prowadzenie, które w samej końcówce wyszarpali gospodarze.

Intensywny tydzień GKS Tychy zakończył wygraną 88:87. Teraz tyszan czeka wyjazdowe starcie w Poznaniu z Biofarmem.

GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 88:87 (26:20, 19:17, 19:28, 24:22)
GKS Tychy – Zmarlak 19 (2), Jankowski 16 (4), Szymczak 14 (2), Wieloch 11 (1), Krakowczyk 10 (2), Maj 10, Kulon 6 (2), Majka 2.
Górnik Trans.eu Wałbrzych – Niedźwiedzki 28, Glapiński 9 (2), Małecki 9 (1), Ratajczak 9, Spała 9, Kruszczyński 8 (2), Wróbel 8 (1), Der 5 (1), Krzywdziński 2.