Koszykarze GKS Tychy byli gospodarzem turnieju rozgrywanego w miniony weekend. Tyszanie nie byli zbyt gościnni i zajęli w nim pierwsze miejsce.

Zawody rozgrywane w tyskiej Hali Sportowej były kolejnym punktem okresu przygotowawczego. GKS Tychy zaprosił do siebie Miasto Szkła Krosno i Enea Basket Poznań. Oba zespoły będą rywalami tyszan w rozgrywkach pierwszej ligi.

Ekipa prowadzona przez Tomasza Jagiełkę nie była faworytem potyczki. W zespołach rywali przewijają się zawodnicy ze znanymi nazwiskami, a w Tychach budowany jest zespół oparty na młodych graczach. W pierwszym spotkaniu tyszanie mierząc się z Miastem Szkła pokazali się z bardzo dobrej strony. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 33:33. Po zmianie stron GKS Tychy zagrał ambitniej i skuteczniej, dzięki czemu wygrał ostatecznie 74:68.

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 74:68.
GKS: Bożenko 16, Walski 12, Koperski 12, Kamiński 8, Węgrowski 7, Szmit 6, Nowakowski 5, Duda 4, Zmarlak 2, Wspaniały 2.

W pojedynku z Enea Basket Poznań tyszanie od początku narzucili swój styl gry i już schodząc na przerwę mieli wypracowane 11 punktów przewagi. Po zmianie stron goście próbowali odrabiać straty, ale zespół Jagiełki kontrolował przebieg boiskowych poczynań rywala. Ostatecznie GKS Tychy wygrał 82:73 i dzięki dwóm wygranym przedsezonowy turniej rozgrywany w tyskiej Hali sportowej zakończył na pierwszym miejscu.

GKS Tychy – Enea Basket Poznań 82:73.
GKS: Koperski 17, Kamiński 15, Nowakowski 9, Zmarlak 9, Szmit 8, Wspaniały 8, Bożenko 4, Walski 4, Duda 4, Węgrowski 4, Jakacki 0, Szczepanek.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.