Fatalna druga tercja przesądziła o przegranej hokeistów GKS Tychy w Katowicach. Tyszanie musieli uznać wyższość GKS Katowice, który u siebie wygrał 4:3.

Pierwsze derby zapowiadały się bardzo ciekawie. Emocji nie brakowało, ale na koniec cieszyć się mogli tylko katowiczanie.

Po pierwszej tercji to GKS Tychy prowadził. Po kwadransie gry Michael Cichy dał prowadzenie tyszanom, które utrzymali do 29. min. W drugiej partii tyszanie zagrali bardzo słabo, szczególnie w defensywie. Najpierw do wyrównania doprowadził Devečka, a min. później Kolusz wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

W 35. min. wyrównał Jakub Witecki, ale ostatecznie ta tercja należała do miejscowych, którzy zdobyli jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Turtiainen i Wajda. W trzeciej odsłonie tyszanie zagrali nieco lepiej, ale stać ich było tylko na gola Christiana Mroczkowskiego. Tym samym GKS Tychy przegrał w Katowicach 3:4.

GKS Katowice – GKS Tychy 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
0:1 Michael Cichy – Alex Szczechura – Christian Mroczkowski (14:11)
1:1 Dušan Devečka – Jaakko Turtiainen (28:39)
2:1 Marcin Kolusz – Grzegorz Pasiut – Patryk Wajda (30:04)
2:2 Jakub Witecki – Mateusz Bryk (34:53)
3:2 Jaakko Turtiainen – Tuukka Rajamaki (36:02)
4:2 Patryk Wajda – Teddy Da Costa (37:53)
4:3 Christian Mroczkowski – Denis Akimoto – Jarosław Rzeszutko (49:38) 5/4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski); Yeronau, Novajovsky; Yafimenka, Komorski, Klimenko – Kotlorz, Bryk; Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Kolarz, Akimoto; Bagiński, Rzeszutko, Kogut.