Tychy słyną głównie z piłki nożnej i hokeja, ale i tyscy kolarze świetnie sobie radzą. A już w sobotę (24.08.) rozegrana zostanie III edycja Tychy Junior Cup skierowana właśnie do najmłodszych fanów dwóch kółek.

Wyścigi rowerowe dla dzieci i młodzieży od początku cieszą się sporym zainteresowaniem, choć nie zawsze pogoda sprzyjała takiej zabawie. Wpływ na to też ma bardzo dobra lokalizacja, bowiem Tychy Junior Cup odbywa się w Dolinie Jaworkowej, gdzie nie brakuje również górek.

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić kilka zmian. – Nieco zmieniamy i urozmaicamy trasę. Runda w parku będzie jeszcze dłuższa i tradycyjnie nie zabraknie tradycyjnie podjazdów pod tzw. Górkę „K”. Dla każdej kategorii wiekowej będzie inna trasa, w pełni zabezpieczona i oznakowana. Im starsza kategoria wiekowa, tym runda będzie dłuższa i trudniejsza – zapowiada Tomasz Musioł, główny organizator imprezy.

Udział w imprezie mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 2 do 16 lat. Start jest darmowy, ale każdy uczestnik musi posiadać rower i kask. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy w biurze zawodów, a organizatorzy zapewniają, że dla nikogo nie zabraknie miejsca.

W tym roku wśród partnerów są: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Czesław Lang – Dyrektor Tour de Pologne oraz Anita Skapczyk Radna Miasta Tychy.